Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020

Każdy przecież początek
to tylko ciąg dalszy.
A księga zdarzeń
zawsze otwarta w połowie.
Wisława Szymborska

Zakończył się czas beztroski i zasłużonego odpoczynku. Ponad dwa miesiące wakacji dobiegło końca… Czas wrócić w szkolne mury i rozpocząć kolejny rok edukacji… Dnia 2 września odświętnie ubrani spotkaliśmy się pod budynkiem szkoły, by za sztandarem ruszyć do garwolińskiej kolegiaty. Uczestniczyliśmy we mszy świętej odprawionej przez księdza Artura Zbańskiego, który skierował do nas motywujące do rozwoju i służby bliźnim słowa. Następnie wróciliśmy do szkoły, gdzie pani dyrektor Joanna Ostrowska przywitała wszystkich nauczycieli i uczniów, ze szczególnym  uwzględnieniem pierwszoklasistów, którzy w najbliższych dniach będą poznawać naszą placówkę. Z równie serdecznym powitaniem i życzeniami wystąpiła także pani Iwona Kurowska, wicestarosta powiatu garwolińkiego, po czym uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.

To był krótki, ale obfitujący w intensywne doznania czas. Przed nami dziesięć miesięcy nauki… Życzymy pedagogom i uczniom satysfakcjonującej i owocnej pracy, motywacji i inspiracji. Niech ten kolejny rok będzie milowym krokiem w naszym rozwoju i dojrzewaniu do dorosłości!

Tekst EP, fot. AM.