Otrzęsinowy zawrót głowy

O tym, że w liceum na Długiej tradycja przekazywana jest z pokolenia na pokolenie mogli przekonać się w ostatnim czasie pierwszoklasiści, którzy uczestniczyli w zabawach otrzęsinowych zorganizowanych przez starszych kolegów.

Pomysły drugoklasistów, pełniących funkcję organizatorów, przeszły najśmielsze oczekiwania. Uczniowie klas pierwszych musieli wykazać się spostrzegawczością, wiedzą oraz talentem artystycznym. Spośród bogatej oferty programu uroczystości na uwagę zasługują konkursy: literacki – „Czy znasz swoich nauczycieli?”, karaoke; odgadywanie smaku potraw czy tytułu piosenek; malowanie portretów wychowawców, odgadywanie ze zdjęć „tajemniczych” miejsc w szkole.

Na zakończenie pierwszoklasiści składali otrzęsinową przysięgę. Tradycji stało się zadość, uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. W przyszłym roku to na ich barkach spocznie obowiązek kontynuowania tradycji.

Tekst – Sylwia Mitkowska