„Szkoła do Hymnu”

Odpowiadając na propozycję Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży nasza szkoła po raz drugi włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu”.

W piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11 wszyscy uczniowie i nauczyciele zebrali się na placu przed budynkiem szkoły. Szczególnie uroczyście prezentowali się uczniowie klas pierwszych, którzy tego samego dnia przeżyli dzień ślubowania i po raz pierwszy włożyli na głowy czapki maciejówki. Przedstawiciele tych klas wraz z dyrekcją szkoły, przedstawicielami nauczycieli i rodziców złożyli kwiaty pod pomnikiem stojącym na placu szkolnym, który został tam postawiony z okazji Jubileuszu 100-lecia naszego liceum. Po złożeniu kwiatów wszyscy obecni odśpiewali 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Na zakończenie spotkania zostało wykonane wspólne zdjęcie wszystkich obecnych.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w takiej uroczystości.