Wizyta w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie

3 grudnia 2019 uczniowie klasy 1c z panią Hanną Jaskułą, wychowawcą i nauczycielem biologii, uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych „Świat w kropli wody” na terenie Ogrodu Botanicznego w Powsinie, który jest jednostką naukową Polskiej Akademii Nauk. Uczestnicy warsztatów robili preparaty mikroskopowe, a następnie pod okiem fachowców z dziedziny zoologii oglądali na dużym ekranie podłączonym do mikroskopu różne protisty i larwy owadów. Pobyt w ogrodzie był też lekcją w terenie. Uczniowie w arboretum zapoznali się z różnymi roślinami nagozalążkowymi. Po mroźnym spacerze był czas na podziwianie roślin klimatu równikowego, pustynnego i oczywiście czas na wyjątkowe fotografie w grudniowej scenerii ogrodu.