Wystawa świąteczna

Uczniowie z klasy 1c należący do Klubu Młodego Ekologa przygotowali pod kierunkiem pani Hanny Jaskuły wystawę świąteczną. Na wystawie można obejrzeć 20 gatunków roślin iglastych i ich szyszki. Możemy zobaczyć największą szyszkę sosny lamberta rosnącej w Kalifornii, czy malutkie szyszki 100-metrowych reliktowych metasekwoi.

Pamiętając o ochronie środowiska uczniowie pokazali, jak można efektownie zapakować prezenty wykorzystując torby reklamowe. Wykonanych zostało 40 pięknych opakowań, które przekażemy w sobotę dla Fundacji Tętniące Życiem, prowadzącej w mieście akcję Pakujemy Na Szaro.

Ponadto nasza opiekunka pokazała nam, jak można wykorzystać plastikowe butelki do wykonania efektownych dekoracji.

Klub Młodego Ekologa zachęca wszystkich uczniów do udziału w akcji „Wigilia bez plastiku” oraz do zakupu choinek naturalnych, a najlepiej drzewek w doniczce.