Categories
Aktualności

V Turniej Niezłomnych o szablę Rotmistrza Witolda Pileckiego

W ramach powiatowych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod patronatem starosty Mirosława Walickiego oraz wicestarosty Iwony Kurowskiej dnia 2 marca 2020 r. odbył się w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem V Turniej Niezłomnych o szablę Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Patronat honorowy nad turniejem objęli senator Maria Koc oraz poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak.

Turniej piłki nożnej dla uczniów szkół ponadpodstawowych odbył się w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Każda drużyna mogła liczyć maksymalnie 10 osób. Chłopcy z naszej szkoły w składzie: Opala Maksymilian, Flis Jan, Majsterek Mikołaj, Zarzycki Sebastian, Zarzycki Dominik, Burek Michał, Lis Maciej, Michalec Kacper, Przybysz Michał, Baran Bartłomiej, Maciej Murdza pod opieką p. Dariusza Kowala wywalczyli I miejsce.

• Turniej zaczęliśmy od porażki z grupą z Ekonomika, ale później szybko nadrobiliśmy zaległości i wygraliśmy decydujący mecz z drużyną Zespołu Szkół nr 2 o awans do fazy pucharowej – relacjonował Mikołaj Majsterek. – W półfinale wygraliśmy z gospodarzami a w finale z drużyną liceum z Żelechowa – dodał Mikołaj.

Warto dodać, że III miejsce w turnieju wywalczyła drużyna dziewcząt pod opieką p. Jadwigi Walendy.