Sukces uczniów Liceum


W piątek, 6 marca odbył się w naszej szkole pierwszy etap konkursu III Forum Młodych Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, którego organizatorem jest Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa z siedzibą w Siedlcach oraz Fundacja Santander Bank Polska S.A. im. I. J. Paderewskiego z siedzibą w Warszawie.

Celem konkursu, jest popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości oraz upowszechnianie idei tworzenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz promowanie innowacyjnych postaw przedsiębiorczych ze szczególnym uwzględnieniem organizacji pracy w małych zespołach, wśród uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. W drugim etapie uczniowie będą mogli współzawodniczyć z rówieśnikami z innych szkół naszego regionu, rozwiązując zadania quizowe i biorąc udział w grze strategicznej. W początkowych dwóch etapach Konkursu oraz po zakwalifikowaniu się do kolejnego etapu, pracując w małych zespołach nad planami przedsięwzięć, z których najlepsze zostaną zaprezentowane w etapie finałowym. W formule Konkursu, przewidziana została możliwość startowania drużyn szkolnych w dwóch kategoriach:
– przedsięwzięcie biznesowe
– przedsięwzięcie społeczne.
Część warsztatowa zostanie poprowadzona przez praktyków życia gospodarczego, będących przedstawicielami Partnerów Konkursu. Opiekę merytoryczną nad Konkursem, podobnie jak w latach ubiegłych, objęła Delegatura w Siedlcach Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

W etapie szkolnym wzięlo udział 15 uczniów, najlepsi okazali się Marcin Połosak kl. 1 d g, Bartosz Kuźnia kl. 1 d g I Adam Mikuliski kl 1 d g. Gratulujemy!!! Uczniowie Ci wezmą udział w drugim etapie konkursu n a zasadach ustalonych przez organizatorów.

Małgorzata Jacak-Pokraka, nauczycielka podstaw przedsiębiorczości.

Tagi: