Coronacover


,,Coronacover” to piosenka, która powstała pod wpływem emocji. Nie była planowana. Wystarczył jeden telefon: ROBIMY! Prace ruszyły w ekspresowym tempie. Nie było łatwo, bo wszystko musieliśmy wykonywać zdalnie, a za komunikator służył nam głównie facebookowy czat. Byliśmy mocno podekscytowani, cieszyliśmy się tym, że tworzyliśmy razem, chociaż każdy z nas osobno w swoim domu. Projekt zrealizowaliśmy w błyskawicznym tempie. Chcieliśmy pokazać , jak wiele w tym trudnym czasie zależy od nas, ludzi młodych. Mamy nadzieję, że nam się to udało. Jest mnóstwo możliwości na wykorzystanie tej przerwy, zdecydowanie więcej, niż prezentuje nasza piosenka. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Szkoła w naszym utworze jest symbolem niejako wyjścia do ludzi, opuszczenia domu. Wiemy, że każdy za tym tęskni.

Motyw szkoły jest także ukłonem w stosunku do ważności tej placówki w naszym życiu. Szkoła online nie jest łatwa, zarówno dla nas uczniów, jak i dla nauczycieli, ale wspólnie dajemy radę. ,,Pamiętajcie przyjaciele tę bardzo ważną zasadę; tylko WSPÓLNIE z tym wirusem możemy dać sobie radę!”.

W całej piosence jest z pewnością kilka niedociągnięć, za które przepraszamy, ale dla nas ważniejsze znaczenie od wizualizacji miał przekaz. Trzymajcie się zdrowo!

Tekst: Marcin Romanowski

Twórcy projektu:
Wokal i słowa: Marcin Romanowski
Muzyka: Jakub i Mateusz Nagadowscy

Osoby biorące udział w teledysku:
Adam Makulec, Agata Barszcz, Mateusz Biernacki, Jan Górski, Karolina Zakrzewska, Katarzyna Belka, Katarzyna Grzegrzółka, Marcin Romanowski, Jakub Nagadowski, Mateusz Nagadowski.

Opiekunowie projektu: Anna Patynowska-Gendek, Andrzej Szarek

Tagi: