Edukacja dla klimatu

Jakie są konsekwencje psychologiczne zmian klimatu? Jak ograniczyć zmiany klimatu? Czy możliwa jest adaptacja do zmian klimatycznych? – odpowiedzi na te pytania poszukują uczniowie naszej szkoły realizując na lekcjach geografii zagadnienia z zakresu ekologii i zmian klimatu.

Uczniowie klasy 2bG i 2fG z panem Tomaszem Ekiertem, nauczycielem geografii, wzięli udział w warsztatach on-line w duchu zero waste „Działamy dla klimatu”, zorganizowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
Celem warsztatów była edukacja uświadamiająca młodzieży oraz osobom dorosłym problem produkcji odpadów, których produkcja dramatycznie narasta. Podczas warsztatów promowana była odpowiedzialna produkcja i konsumpcja oraz ponowne wykorzystywanie, i odzyskiwanie wszystkich produktów, opakowań, materiałów.

Stąd pomysł na kreatywne warsztaty dla młodzieży:
– jak stworzyć coś z niczego – dać nowe życie starym przedmiotom!
– jak wykorzystywać śmieci – recykling w praktyce!
– jak stworzyć ekologiczne ozdoby świąteczne!
– jak przygotować świąteczne specjały w duchu zero waste!

W roli prowadzących warsztaty wystąpili popularni youtuberzy i blogerzy: Wojtek Kaczmarczyk, Anna Jaklewicz, Dominika Łabędzka i Paweł Wojtyga.

Kolejną akcją edukacyjną edukacyjną było webinarium wprowadzające do tematyki z zakresu ochrony klimatu, przygotowane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z redaktorami publikacji „Klimatyczne ABC”.

Program został sfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.