Categories
Aktualności

Kulturalna szkoła na Mazowszu

W ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu” 6 października 2022r. klasy Ia, Ig, IIa i IIIa miały możliwość wyjazdu do Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury na spektakl według poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Przedstawienie „Koń by też pisał wiersze, gdyby mu dać sto złotych” zabiera widzów w sentymentalną podróż w głąb świata ponadczasowej poezji autora. Niezwykła ironia i poczucie humoru – charakterystyczne dla twórcy „Zaczarowanej dorożki” – trafna ocena rzeczywistości czy absurd – to elementy nieodłącznie związane z twórczością poety, które znajdują swoje odzwierciedlenie na scenie teatru.

„To opowieść o losie artysty, boskiego szarlatana, pełna humoru, autoironii i dystansu, z utworami o wielkiej sile dramatycznej. Śmiech przeciw cierpieniu – to formuła wyłaniająca się z tego spektaklu (…) – mówi Jerzy Satanowski, reżyser spektaklu.

Drugim punktem wyjazdu byłspacer z przewodnikiem po letniej rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – ŁazienkachKrólewskich oraz podziwianie zabytków europejskiej architektury m.in. Pałacu na Wyspie, Starej Oranżerii, Pałacu Myślewickich, Amfiteatru czy królewskich ogrodów, które w jesiennej scenerii wywarły na zwiedzających ogromne wrażenie.


Strona używa plików Cookies.
Skip to content