Akcja Honorowego Krwiodawstwa

W dniu 25 stycznia 2023r. odbyła się Akcja Honorowego Krwiodawstwa, tym razem w formule stacjonarnej w budynku szkoły.  Uczniowie klas IV i III, po odbyciu kwalifikacji lekarskiej, mogli oddać krew i sprawdzić się w roli krwiodawcy. Dla wszystkich był to pierwszy udział w tak ważnej społecznie akcji,  nie tylko oddawania krwi, ale także propagowania idei Honorowego Krwiodawstwa,  które w naszej szkole ma długą tradycję,  zapoczątkowaną ponad 15 lat temu i kontynuowaną przez panią Annę Kotowską – długoletnią nauczycielkę liceum.

Akcja poprzedzona była  wystawą , która miała przybliżyć ideę krwiodawstwa wszystkim, którzy podjęli czynny udział, a także zachęcić tych, którzy mieli wątpliwości i obawy.  Kolejna akcja jest zaplanowana na 29 marca br.

Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszego udziału w kolejnych Akcjach Honorowego Krwiodawstwa.