Akcja „Razem na Święta” już po raz trzeci!

To już trzecia edycja akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej. W roku 2018 w inicjatywę włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek, a w 2019 roku z ponad 10 tys.

W 2020 roku, podobnie jak w poprzednich latach, I Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przystąpiło do akcji. Celem działań jest niesienie pomocy innym oraz budowanie wspólnoty i więzi. Ważnym aspektem jest budowanie poczucia odpowiedzialności  za drugą osobę.

Uczniowie naszej szkoły upiekli, ozdobili i zapakowali pierniczki. Piękne, kolorowe, w różnych kształtach. Przygotowano nieco ponad 2000 pierniczków. Będą one dostarczone do różnych szczególnych miejsc np. szpitale lub Domy Pomocy Społecznej.

Akcja pokazała, ze uczniowie mają wielkie serca i potrzebę zrobienia czegoś bezinteresownego dla innych.

Dziękujemy!