Categories
Aktualności wycieczki

BIESZCZADZKI KLIMAT

W dniach 13-15 grudnia uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami p. Anną Kotowską, p. Sylwią Mitkowską, p. Jadwigą Walendą oraz p. Wojciechem Kwapiszem udali się na zimową wyprawę w Bieszczady.

Pierwszego dnia wyjazdu zwiedzono dawną rezydencję magnacką – Zamekw Baranowie Sandomierskim będący siedzibą rodu Leszczyńskich. Zbudowana według projektu Santi Gucciego w latach 1591–1606 okazała budowla nazywana była Małym Wawelem. Następnym przystankiem w podróży była wizyta nad jeziorem Solińskim oraz  spacer zaporą.

Drugi dzień przyniósł nowe atrakcje! Najpierw miało miejsce zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce, następnie – po przejeździe do Komańczy – wizyta w klasztorze sióstr nazaretanek – miejscu uwięzienia Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Wieczorem natomiast odbyło się ognisko oraz integracja międzyklasowa uczestników wyjazdu zakończona bitwą na śnieżki.

Ostatniego dnia w Sanoku zwiedzaliśmy wraz z przewodnikiem największy Park Etnograficzny Polsce  – Muzeum Budownictwa Ludowego, gdzie na obszarze ponad 38 ha zróżnicowanej powierzchni zgromadzono około 180 przykładów różnorodnych budynków z okresów historycznych dziejów Polski i szeroko pojętego Zakarpacia. Oglądaliśmy unikatowe na skalę światową przykłady nie tylko sztuki ludowej, ale i fragmentów codziennego życia minionej przeszłości.

W drodze powrotnej zajechaliśmy do Lublina, gdzie wraz z przewodnikiem odbyliśmy spacer po starówce. Lubelskie Stare Miasto należy do najlepiej zachowanych zabytkowych zespołów architektoniczno -urbanistycznych w Polsce. Do naszych czasów przetrwało nawet 70% oryginalnej zabudowy, a najstarsze obiekty pamiętają okres średniowiecza. Dodatkowym atutem tego miejsca był świąteczny wystrój miasta.

            Wyjazd w Bieszczady okazał się niezwykle udany i obfitował w wiele niezapomnianych atrakcji!


Strona używa plików Cookies.
Skip to content