„Chromebook w szkole”

W drugim półroczu roku szkolnego 2021/2022 I Liceum Ogólnokształcące przystąpiło do programu pilotażowego „Chromebook w szkole” prowadzonego we współpracy z firmą GoCloud Polska. W ramach pilotażu szkoła dysponowała zestawem chromebooków –  zaprojektowanych z myślą o zastosowaniach edukacyjnych sprzętów wyposażonych w dotykowe i obracane ekrany, pojemną baterię, zsynchronizowanych z platformą edukacyjną Google Workspace. Warto dodać, że chromebooki mają już 10 lat i w niektórych krajach stanowią większość komputerów w szkołach.

Udział w programie umożliwił uczniom i nauczycielom włączenie do codziennej pracy i nauki narzędzia usprawniającego rozwój edukacji cyfrowej. Dzięki chromebookom uczniowie przetestowali narzędzia do nauki w szkole, współpracy i zdobywania informacji, pracy na wspólnych dokumentach i tworzenia prezentacji w czasie rzeczywistym. W czasie trwania projektu licealiści korzystali z laptopów na lekcjach języka polskiego, języka angielskiego, matematyki i informatyki. Inicjatorem i koordynatorem programu w szkole była pani Mariola Kostyra-Talarek.