Cykl „Spotkań z Muzyką” dobiegł końca

Filharmonia Narodowa od kilku lat prowadzi działania edukacyjne skierowane do młodych odbiorców. Nasza szkoła, wychodząc naprzeciw muzycznym zainteresowaniom uczniów, oferuje comiesięczne koncerty Filharmonii Narodowej.

Cykliczne „Spotkania z Muzyką” mają walor edukacyjny – dają możliwość rozwijania muzycznych pasji i zainteresowań oraz pozwalają obcować z muzyką różnych okresów historycznych. Za sprawą kameralnych koncertów uczniowie poznają gatunki i style w muzyce, a także specyfikę instrumentów.

Ostatni przedwakacyjny Koncert Filharmonii dotyczył muzyki polskiej powstałej na przestrzeni około 100 lat po śmierci Fryderyka Chopina. Czy Chopin miał w Polsce naśladowców, którzy przejęli jego dziedzictwo? Czy stał się on dla nich wzorem, czy czerpali z jego pomysłów, odkrywczego stylu, formy, treści? Czy może kolejne pokolenia twórców, idąc z duchem czasu, sięgały po nowe środki wyrazu? Te i inne wątpliwości próbował rozstrzygnąć prowadzący pan Sebastain Boguszewski. Usłyszeliśmy utwory z repertuaru Karola Szymanowskiego, Mieczysława Karłowicza, Ludomira Różyckiego, Franciszka Maklakiewicza oraz Jerzego Petersburskiego.

Co prawda tegoroczny cykl „Spotkań z Muzyką” dobiegł końca, ale my z niecierpliwością czekamy na nowy repertuar, bo przecież jak powiedział G.Byron: „Muzyka to rzecz osobliwa!”.