Dzień Otwarty – 19.03.2022

19 marca br. otworzyliśmy drzwi naszej szkoły dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Na gości czekały liczne atrakcje, m.in. wystawy tematyczne, pokazy chemiczne, quizy, a przede wszystkim nasi uczniowie, którzy w charakterze przewodników oprowadzali po szkole przybyłych ósmoklasistów i ich rodziców.
Dzień Otwarty odbywa się co roku tuż po Józefinkach – wyjątkiem był czas pandemii – dlatego przybywający do szkoły goście mają możliwość poznania również tradycji józefinkowych związanych z patronem szkoły, marszałkiem Józefem Piłsudskim. W salach lekcyjnych przygotowano dla zwiedzających niespodzianki, a na górnym holu rozbrzmiewały wokalne talenty młodych artystów naszej szkoły. Było gwarno i wesoło, a pozytywna atmosfera udzieliła się zarówno gościom, jak i gospodarzom.
Dzień Otwarty jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom ósmoklasistów, którzy niebawem staną przed decyzją wyboru szkoły ponadpodstawowej. Podczas wizyty w naszym liceum uczniowie klas ósmych i ich rodzice mogą porozmawiać z nauczycielami oraz starszymi kolegami i koleżankami, zwiedzić budynek szkoły, poczuć jej atmosferę oraz być może zweryfikować plany na przyszłość.