Categories
Aktualności

Dzień skupienia dla Szkolnego Koła Caritas „Służyć jak Maryja”

Otwock, 9-10.05.2022

               W dniach 9-10 maja 8 uczniów naszej szkoły brało udział w dniu skupienia w Domu Rekolekcyjnym Zgromadzenia Sług Jezusa w Otwocku. Przewodniczyła s. Patrycja – Sługa Jezusa.

Przedstawiciele SKC przyjechali do Otwocka w czwartek ok. godz. 19. Po zakwaterowaniu i kolacji odbyło się spotkanie integracyjne, składające się z gier i zabaw oraz wprowadzające w temat główny, dotyczący służby Bogu i człowiekowi.

Dzień zakończył się modlitwą wieczorną w kaplicy.

Wtorek rozpoczął się Mszą św. w kościele parafialnym i śniadaniem. Do obiadu uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w oparciu o fragment Ewangelii o nawiedzeniu św. Elżbiety. Wspólnie zastanawiali się i prowadzili dialog o służbie wolontariusza na wzór służby Maryi, którą świadczyła swojej kuzynce Elżbiecie. Przygotowywali też scenki dramowe.

Na podstawie „Hymnu o miłości” św. Pawła rozważali indywidualnie, które cechy wolontariusza chrześcijańskiego już posiadają.

Po obiedzie odbył się konkurs fotograficzny. Wykonane zdjęcie miało być przykładowym dokończeniem zdania: „Służyć to …”.

O godz. 15 – wspólna modlitwa przy kapliczce Matki Bożej: Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo majowe.

Ostatnim zadaniem było wykonanie własnoręcznych kartek z życzeniami dla Mam, aby przypominały ważny wniosek ze spotkania: „Każdemu trzeba tak służyć jak własnej Mamie”.

WYPOWIEDZI KOŃCOWE UCZESTNIKÓW

„Była to dla mnie ciekawa lekcja. Cieszę się że mogłam spędzić czas ze wspaniałymi ludzi, zdobyć doświadczenie i umocnić swoją wiarę”

„Mega fajniutko wygodne łóżko nie trzeba spać w śpiworze w kościele klimatyczny ogródek altanka huśtawka mega miła atmosfera”

„Był to bardzo dobrze spędzony czas, który dał nam nowe doświadczenie, nowe znajomości i pogłębił naszą wiarę.”

„Był to wyjazd pełen przemyśleń oraz nowych doświadczeń. Klimat, piękno natury oraz świetni ludzie.”

„Był to czas, z którego wyniosę naprawdę dobre wspomnienia i refleksje. Mogliśmy się zintegrować, spędzić czas na świeżym powietrzu i umocnić wiarę poprzez różne aktywności.”

„Był to czas, który zapadnie mi w pamięć na długo, wyobrażenia były zupełnie inne niż rzeczywistość, dużo aktywności i integracji.”


Strona używa plików Cookies.
Skip to content