Categories
Aktualności

eTwinning w LO

W ramach realizacji projektu eTwinning 1.5 Degree Together Possible, uczniowie klasy 1f  pod opieką pani Joanny Kuźni wraz z uczniami z Turcji, Chorwacji, Litwy i Macedonii wzięli udział w webinarze prowadzonym przez naukowca i aktywistę z Turcji Torą Benzeyen. Podczas spotkania uczniowie wysłuchali wykładu na temat łagodzenia zmian klimatycznych na całym świecie, dowiedzieli się, jak każdy z nas wpływa na klimat i co robić, by ograniczyć negatywny wpływ człowieka na środowisko naturalne. Spotkanie to miało bardzo pozytywny wydźwięk, gdyż uczniowie w ramach projektu podejmują wiele działań, by w pewnym stopniu powstrzymać zmiany klimatyczne i dowiedzieli się, że ich wysiłki mają ogromny wpływ na utrzymanie równowagi w przyrodzie.

Jednym z celów projektu eTwinning 1.5 Degree Together Possible było nagranie podcastu na temat podejmowanych w każdym kraju kroków na rzecz ochrony środowiska. Uczniowie z Polski nagrali wspólny podcast z uczniami z Turcji i Macedonii. Prowadzący spotkanie uczniowie z Turcji pytali każdego uczestnika spotkania o podejmowane działania w jego kraju. Uczestnicy wypowiadali się, co powinno być zrobione, by ograniczyć zmiany klimatyczne i co poszczególne rządy naszych krajów robią, by utrzymać równowagę w przyrodzie. Uczniowie z Polski nagrali także wstęp w do podcastu w postaci piosenki.

Wspólne spotkania i działania integrują uczniów i pozwalają na doskonalenie umiejętności językowych. Ponadto każdy pogłębia swoją wiedzę z zakresu geografii i ochrony środowiska, co podnosi świadomość na temat działalności człowieka i mobilizuje do podejmowania działań na rzecz utrzymania równowagi w przyrodzie. Celem projektu jest uświadomienie uczniom, że wspólne działania mają ogromne znaczenie i że razem jest to możliwe „Together Possible”.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania:


Strona używa plików Cookies.
Skip to content