Categories
Aktualności

Festiwal Kultury i Tradycji Garwolina

Dnia 21 maja nasza szkoła – jak co roku- wzięła udział już w dziesiątej edycji Festiwalu Kultury i Tradycji Garwolina. Przygotowania do tej uroczystości połączonej z obchodami 600-lecia Garwolina wyzwoliły wodze fantazji i trwały pod hasłem” Młodzi kreatywni”.
Uroczyste rozpoczęcie festiwalu zainicjowano staropolskim polonezem wykonanym przez młodzież naszej szkoły pod opieką pani Agnieszki Michalik i pani Jadwigi Walendy. Z kolei na scenie pod kierunkiem pana Andrzeja Szarka uczniowie zaprezentowali swoje pasje i zdolności wokalno-muzyczne, natomiast na stoisku szkolnym zatytułowanym „Młodzi Kreatywni” przedstawiono ich różnorodne zainteresowania.
Uczniowie naszej szkoły byli autorami wystaw:
• „ Z tęsknoty za naturą” autorki – Aleksandra Grzeszczak, Natasza Zabost i Maja Jarząbek przedstawiły swoje zainteresowania roślinami leczniczymi i zachęcały do spożywania herbat ziołowych (oczywiście w kubkach biodegradowalnych);
• „Skarby na talerzu” autorki – Julia Kozicka, Aleksandra Kozicka, Emilia Gontarz, Aleksandra Piątek przekonywały do spożywania barwnych kwiatów jadalnych i częstowały ciasteczkami Eko (wyrób własny!);
• „Zmysłowa kraina zapachów” autorki – Aleksandra Lukowska i Anna Kuciak zachęcały do używania naturalnych tabliczek florenckich zamiast stosowania chemicznych środków odstraszających owady;
• „Sznurkiem malowane”, „Mój ogród w szkle” uczennice Natalia Korgól i Oliwia Mroczek pomagały tworzyć zwiedzającym ogródki w szkle, uczyły jak robić makramę oraz w trosce o ochronę środowiska rozdawały własnoręcznie uszyte torby ( dodatkowo torbę można było ozdobić, używając sitodruku);
• „Dzielenie się pięknem” – wystawa, na której uczeń Aleksander Rękawek podzielił się pasją fotografowania przyrody;
• „Piękno i prostota” – wystawa ukazująca talenty malarskie i fotograficzne Gabrieli Lemieszkiewicz;
• „Pędzlem, kredką…” autorki Małgorzata Kalinowska i Maja Michalik zaprezentowały swoje dzieła malarskie.
Uczniowie naszej szkoły wykazali się kreatywnością, tworząc miejsca aktywności twórczej:
• „Mam wenę” – stoisko, na którym Julia Głaszczka grawerowała na kubkach szklanych obrazki wskazywane przez uczestników festiwalu;
• „Inspiracje z recyklingu” – stoisko, na którym Karolina Wyskwar zachęcała do wykorzystania plastikowych reklamówek do zrobienia torby na zakupy.
A poza tym…
Na stoisku szkolnym można było nabyć zbiór wierszy „O Garwolinie rymów kilka…” napisanych przez uczniów z okazji 600-lecia Garwolina w ramach szkolnego konkursu „Inspiracje Garwolinem”.
Nawiązując do tegorocznego hasła festiwalu „Garwolin na okrągło”, stoisko szkolne zostało udekorowane kołami. Do dekoracji wykorzystano surowce naturalne i stare gazety. Na jednym z nich zostały zamieszczone najważniejsze wydarzenia szkoły.
Uczniowie pod kierunkiem pani Renaty Wrony i pani Ewy Pawełek przygotowali „Kramik żydowski”, na którym sprzedawane były rzeczy „z drugiej ręki”- niepotrzebne dla jednych – przydatne innym. Z kolei wychodząc naprzeciw ochronie środowiska – na stoisku „Mój kącik do czytania” – kolejny rok rozdawaliśmy stare książki.
Podczas spaceru ulicą Senatorską można było spotkać dziewczęta poprzebierane w stylu lat 20-tych i 30-tych oraz chłopców – gazeciarzy rozdających „Garwolskie pianie”.
Uczennice – Maja Borowska, Zuzanna Bugalska, Julia Kołodziejek, Paulina Owczarczyk, Alicja Kusińska zapewniły atrakcje dla najmłodszych w postaci malowania twarzy i robienia biżuterii z koralików.
Dodatkowo młodzież i nauczyciele przygotowali poczęstunek dla uczestników festiwalu – nie zabrakło chleba, swojskiego smalcu, ogórków kiszonych i oczywiście pysznych słodkich ciasteczek!
Koordynatorem przygotowań festiwalu w szkole była pani Hanna Jaskuła.


Strona używa plików Cookies.
Skip to content