Muzyczny sukces Licealistów
W miniony czwartek – 28 maja 2026r. – Dworek w Miętnem wypełnił się przepięknymi, tradycyjnymi melodiami. Wszystko za sprawą Festiwalu Muzyki Ludowej „Z Przytupem”, zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Garwolińskiego. Młodzież ze szkół ponadpodstawowych naszego powiatu zachwyciła wszystkich swoją energią, talentem wokalno-instrumentalnym oraz niezwykłą pasją do pielęgnowania tradycji i kultury ludowej.
Celem festiwalu, który miał charakter konkursu było pokazanie bogactwa polskiej muzyki ludowej, wspieranie rozwoju młodych talentów i wymianę doświadczeń artystycznych między rówieśnikami.
Nasze Liceum reprezentował zespół w składzie:
- Lidia Jakubik z kl. 3d – klarnet
- Adela Mikulska z kl. 1a – flet
- Weronika Roszak z kl. 2c – solistka
- Szymon Starzyński z kl. 2a – akordeon
- Karol Zabost z kl. 2a– gitara basowa
Nasza szkolna reprezentacja spisała się znakomicie – zdobyła III miejsce
Uczniowie, przygotowani przez pana Andrzeja Szarka, zaprezentowali dwa utwory: tradycyjną pieśń „Hej, od Krakowa jadę” oraz energiczny hit „Heniek” z repertuaru zespołu Brathanki. Licealistów podczas konkursu wspierała wicedyrektor szkoły Mariola Kostyra-Talarek.
Serdecznie gratulujemy naszym utalentowanym artystom udanego występu i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły. Życzymy kolejnych sukcesów na muzycznej scenie!

