Categories
Aktualności

Garwolin obchodzi jubileusz 600-lecia!

Podobnie jak w poprzednich latach na trzeci weekend czerwca przypadły Dni Garwolina. Jak co roku społeczność naszego liceum aktywnie włączyła się we wspólne świętowanie – wzięła udział w obchodach jubileuszu 600-lecia Garwolina.

Z tej okazji 18 czerwca 2023 r.  o godzinie 10.00 w kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie odprawiona została  uroczysta msza święta, podczas której nasze liceum reprezentowała pani dyrektor Joanna Ostrowska wraz z pocztem sztandarowym szkoły. W  Parku 550-lecia przy pływalni miejskiej „Garwolanka” wśród wielu promocyjnych stoisk znalazło się i nasze, na którym uczniowie prezentowali naukową pracę badawczą i twórczość poetycką.

600 drzew na 600-lecie

Uczniowie Klubu Młodego Ekologa pod kierunkiem pani Hanny Jaskuły zaprezentowali pracę badawczą nt. „Porosty nadrzewne wskaźnikiem zanieczyszczeń powietrza  w Garwolinie”. W ciągu minionego roku młodzi ekolodzy obejrzeli porosty na 600 drzewach rosnących w mieście. Za pomocą skali porostowej określali stan zanieczyszczeń powietrza w Garwolinie, a wyniki badań przedstawili w obszernym raporcie.

„O Garwolinie rymów kilka”

Na promocyjnym stoisku znalazły się również wiersze laureatów konkursu „Inspiracje Garwolinem”. Konkurs ogłoszony w związku z jubileuszem 600-lecia Garwolina przez polonistki naszej szkoły cieszył się wśród uczniów dużym powodzeniem. Ostatecznie wyłoniono dziesięciu laureatów, których poetyckie inspiracje w formie folderu rozdawano podczas Dni Garwolina.

Ponadto licznie przybyli uczniowie włączyli się w akcje i imprezy towarzyszące. Licealiści m.in. startowali w biegu charytatywnym „Avon – kontra przemoc”, zaangażowali się w występy strażackiej orkiestry dętej i grup teatralnych.


Strona używa plików Cookies.
Skip to content