II edycja projektu Zarządzania Finansami Osobistymi

22 kwietnia 2022  uczestniczyliśmy w programie edukacyjnym ZAFIOS 2. Zajęcia projektu odbywały się na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego przy współpracy i finansowaniu przez Narodowy Bank Polski. Celem projektu było poszerzenie wiedzy i kształtowanie umiejętności uczniów w zakresie zarządzania finansami osobistymi, w tym: oszczędzania i inwestowania, bezpiecznego dokonywania transakcji w obrocie gotówkowym i bezgotówkowym, bezpiecznego korzystania z kredytów oraz ubezpieczeń, także w kontekście innowacji technologicznych.

Braliśmy udział w wykładzie na auli uniwersyteckiej, prowadzonym przez pana dr Adama Chmielewskiego. Wykład dotyczył własnych finansów – zarządzania nimi oraz niezależności finansowej. Zwiedzaliśmy nowoczesny budynek Wydziału Zarządzania, pracownik UW opowiadał nam o życiu na uczelni, możliwościach, jakie mają studenci i absolwenci związane z przyszłym zatrudnieniem.

Główną atrakcją programu była gra edukacyjna „Saldo”, stworzona przez pracowników UW. Jej celem jest rozwijanie umiejętności dotyczących zarządzania własnymi finansami i czasem. Podczas rozgrywek dobrze się bawiliśmy. Każdy uczestnik programu otrzymał egzemplarz gry, aby mógł w domu lub szkole w atrakcyjny sposób rozwijać nabyte umiejętności.

Cieszymy się, że w niekonwencjonalny i atrakcyjny sposób mogliśmy zdobyć potrzebną i ciekawą wiedzę, a także poczuć się jak studenci wyższej uczelni.

Wycieczkę zorganizowała Małgorzata Jacak-Pokraka, nauczycielka podstaw przedsiębiorczości i wychowawczyni klasy pani Katarzyna Kosińska. Podczas wyjazdu opiekę sprawowały panie Małgorzata Jacak-Pokraka i Zofia Lenicka.

Uczniowie klasy 3f