Konkurs Kangur

W tym roku szkolnym odbyła się 29 edycja konkursu. Pierwotnie miał on zostać przeprowadzony w całym kraju w jednym terminie 19 marca o godzinie 9:00. Niestety sytuacja związana z pandemią panującą również w naszym kraju pokrzyżowała plany organizatorom Kangura. Termin ten był kilka razy ustalany na nowo. Ostatecznie zdecydowano się na przeprowadzenie go w sposób zdalny za pomocą Platformy Dzwonek.pl w dniach 28.05 – 05.06. W każdym dniu konkurs pisali uczniowie z różnych kategorii wiekowych.

Jak co roku w naszym Liceum konkurs cieszył się dużą popularnością. Zainteresowanie w nim zgłosiło aż 63 uczniów szkoły. W tym tygodniu organizatorzy Kangura przedstawili jego wyniki. Nasi uczniowie zdobyli 7 wyróżnień. Otrzymali je w poszczególnych kategoriach:

Kategoria Junior: 1 klasa LO po szkole podstawowej
(wyróżnienie od 100 punktów):
1. Małgorzata Dąbrowska 119,5 punktów – klasa IEp
2. Paulina Wojdat 119,5 punktów – klasa IFp
3. Amelia Głowala 118,25 punktów – klasa IEp
4. Maksymilian Łagowski 111,25 punktów – klasa ICp

Kategoria Junior: 1 klasa LO po gimnazjum
(wyróżnienie od 118,75 punktów):
1. Marcin Połosak 118,75 punktów – klasa IDg

Kategoria Student: 2 klasa LO
(wyróżnienie od 80 punktów):
1.Marta Rękawek 86,25 punktów – klasa IIF
2.Natalia Kajka 80,00 punktów – klasa IIE

Wszystkim Wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.