Categories
Aktualności

Konkurs wiedzy o Sejmie RP

Dziś, 18 kwietnia, gościliśmy w Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Żelechowie, gdzie odbył się Konkurs Wiedzy o Sejmie RP organizowany przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu z inicjatywy Posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka. W zmaganiach wzięło udział 35 uczniów reprezentujących szkoły z terenu powiatu garwolińskiego.
Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie z naszej szkoły. Pierwsze miejsce zajęła Maja Kowalska z klasy 4b, a trzecie Jan Garwoliński z 3a. Licealiści wspierani byli przez nauczycielkę wiedzy o społeczeństwie, panią Emilię Piętkę.
Rozgrywki poprzedzone zostały wykładem pracowników Wszechnicy Sejmowej połączonym z prezentacją multimedialną dotycząca architektury, historii Sejmu oraz trybu ustawodawczego. Konkurs był okazją do sprawdzenia i pogłębienia przez uczniów wiedzy na temat polskiego parlamentaryzmu. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie: Otylia Dębecka (klasa 2b), Wiktoria Garnek (2b), Paulina Kondej (2b), Julita Piskorz (3a), Jan Garwoliński (3a), Martyna Kalbarczyk (3b) oraz Maja Kowalska (4b). Poziom rywalizacji uczniów był bardzo wyrównany, a uczestnicy wykazali się bardzo wszechstronną wiedzą. Zwycięzcy zostali wyłonieni dopiero po dogrywce.
Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, materiały promocyjno-edukacyjne Sejmu i atrakcyjne nagrody, które wręczyli, wraz z gratulacjami, Posłowie na Sejm RP Iwona Kurowska i Grzegorz Woźniak oraz dyrektor LO w Żelechowie, Sylwia Tomaszek.  
Gratulujemy wspaniałych wyników uczniom naszej szkoły!


Strona używa plików Cookies.
Skip to content