Categories
Aktualności wycieczki

Licealiści w Hiszpanii

20 uczniów naszego liceum pod opieką koordynatora Joanny Kuźni i opiekunów: Karoliny Radzik, Anny Thel i Renaty Wrony uczestniczy w Ponadnarodowej Mobilności Uczniów finansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczniowie przebywają w hiszpańskiej Granadzie w terminie od 01.10-08.10.2022r. realizując projekt „Nauka bez granic”. Celem projektu jest wzmacnianie kompetencji językowych, społecznych oraz rozumienie i tworzenie informacji. Pierwszego dnia po przylocie uczniowie zwiedzali Granadę.  Drugiego dnia udali się na wycieczkę do nadmorskiego kurortu  Nerja. Pierwsza lekcja, która się odbyła na wycieczce to lekcja geografii w jaskini Cueva de Nerja. W ramach lekcji wf odbył się spacer po miasteczku Frigiliana oraz zajęcia na plaja de Nerja.  Od poniedziałku uczniowie uczestniczą w zajęciach w szkole partnerskiej Ave Maria.

Dzień trzeci Ponadnarodowej Mobilności Uczniów nasi licealiści spędzili na zajęciach w szkole partnerskiej. Po południu uczniowie w ramach warsztatów wzięli udział w grze miejskiej, podczas której musieli znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące historii, kultury i tradycji Granady. Rywalizacja polegała na jak najszybszym przebyciu trasy i zrealizowaniu wszystkich zadań.

Dzień czwarty wyjazdu do Hiszpanii w ramach projektu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów. Uczniowie wraz ze swoimi kolegami z hiszpańskiej szkoły odbyli zajęcia angielskiego, muzyki, matematyki, plastyki. Po zajęciach uczestnicy projektu wybrali się na punkt widokowy Mirador del Barranco del Abogado. Wieczorem uczniowie pracowali w ramach warsztatów tematycznych  i poznawali tradycje, zwyczaje i kulturę Hiszpanii.

Kolejny dzień pobytu w Granadzie uczniowie spędzili na lekcjach w-f, języka angielskiego i hiszpańskiego, muzyki, technologii informacyjnej. Po zajęciach merytorycznych uczniowie ćwiczyli swoje umiejętności językowe pod kierunkiem hiszpańskiego przewodnika, który oprowadził uczniów po dzielnicach trzech kultur – arabskiej, cygańskiej i hiszpańskiej wAlbaicin i Sacromonte.

Podczas przedostatniego dnia zajęć merytorycznych w szkole partnerskiej uczniowie naszego liceum tworzyli swoje prezentacje i plakaty związane z projektem. Po warsztatach uczniowie zwiedzili największą atrakcję turystyczną Granady  – kompleks pałacowy Nasrydów w Alhambrze. Dzień minął w bardzo pracowitej i przyjemnej atmosferze.

Ostatni dzień pobytu w Granadzie nasi licealiści spędzili na lekcjach w-f, języka hiszpańskiego, angielskiego, matematyki, fizyki i chemii. W ramach podziękowań uczestnicy wyjazdu wręczyli uczniom ze szkoły Ave Maria drobne upominki z symbolami naszej szkoły. Popołudnie poświęcili  na zakup pamiątek oraz przygotowania do wyjazdu do Polski. Wieczorny spacer po okolicy pozwolił jeszcze raz zachwycić się atmosferą i klimatem Granady. Czas wracać do domu!


Strona używa plików Cookies.
Skip to content