Categories
Aktualności

Mamy Srebrną Tarczę!

I Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021 zdobyło Srebrną Tarczę.

Już po raz dwudziesty czwarty  został przygotowany ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022. Ranking uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2021 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

W rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz wyniki wszystkich egzaminów zawodowych. Zestawienie prezentuje szkoły, których uczniowie osiągają sukcesy w olimpiadach krajowych oraz międzynarodowych. Znajdują się w nim również placówki, w których młodzież zdaje maturę (z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych) z najwyższymi wynikami.

Od wielu lat powtarzamy, że ranking Perspektyw to „profesjonalnie uporządkowana informacja”. Robimy go przede wszystkim z myślą o uczniach ostatnich klas szkół podstawowych, którzy za kilka miesięcy będą musieli ostatecznie zdecydować, które liceum czy technikum wybiorą. Warto dokonywać takich wyborów na podstawie sprawdzonych, obiektywnych informacji – twierdzi Waldemar Siwiński, twórca polskich rankingów edukacyjnych. – Kryteria są znane, sprawdzone, oczywiste: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, sukcesy uczniów w olimpiadach, wyniki egzaminów zawodowych w technikach. Nie mamy subiektywnych wskaźników typu „opinia wśród rodziców” czy „poziom zadowolenia uczniów” – bo nie da się tego wiarygodnie zmierzyć – dodaje. (cyt. za: www.perspektywy.pl)

Troska o uczniów, pomysłowość, kreatywność oraz oddanie pracy – te cechy zaważyły na tym, że nasza szkoła w rankingu głównym zajęła 256 miejsce w skali kraju (o 110 pozycji wyżej niż w klasyfikacji z 2021 roku) i otrzymała – podobnie jak w roku ubiegłym –  Srebrną Tarczę.  

W rankingu maturalnym nasze liceum znalazło się na 251 miejscu – to również lepszy wynik niż ubiegłym roku. Z 223 najlepszych liceów w województwie mazowieckim zajmujemy 66 pozycję.

Gratulujemy sukcesu!

Ranking liceów:

https://2022.licea.perspektywy.pl/rankings
Szczegółowe informacje i pozostałe rankingi:

http://perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=6686:oni-sa-najlepsi&catid=24&Itemid=119

Strona używa plików Cookies.
Skip to content