Mikołajki na Długiej

Jak co roku 6 grudnia zawitał do naszej szkoły Mikołaj, żeby przypomnieć o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia oraz nagrodzić słodyczami wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

Zwyczaj obdarowywania się prezentami w Mikołajki jest bardzo długi. Związany z nią Mikołaj z Miry żył na przełomie III i IV wieku i  zgodnie z tradycją chrześcijańską jest on patronem wszystkich dzieci – tych małych i tych trochę większych.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Renatą Wroną zainicjował akcję dotyczącą wspólnego świętowania, polegającą na założeniu czapki Mikołaja, świątecznego swetra lub dołączenia innego mikołajkowego elementu do stroju. W szkole zrobiło się barwnie i świątecznie. Na długiej przerwie – w blasku choinki-  robiono pamiątkowe zdjęcia,  a przez radiowęzeł rozbrzmiewały dźwięki kolęd, pastorałek oraz piosenek o tematyce świątecznej.