Categories
Aktualności

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Biblioteka szkolna I Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka J. Piłsudskiego w Garwolinie uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – Priorytet 3.  Środki zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych.

Przedstawiamy relacje z podjętych działań promujących i wspierających rozwój czytelnictwa.


Małe miasto, wielka historia – Quest o Garwolinie

28.05.2024 r. uczniowie kl. 2c  uczestniczyli w miejskiej grze terenowej: Quest Garwolin – małe miasto, wielka historia.

Licealiści, spacerując ulicami miasta, poznawali jego historię.  O ciekawych miejscach  opowiadały młodzieży bibliotekarki z Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie. Uczniowie otrzymali broszurkę, w której znajdowały się rebusy do rozwiązania związane z historią Garwolina. Licealiści bardzo dobrze poradzili sobie z powierzonym sobie zadaniem. Wzbogacili swoja wiedzę o Garwolinie i jego historycznych miejscach.


Jak się uczyć?

Jak się odnaleźć we współczesnym świecie?

 4 czerwca 2024 r. uczniowie klasy 2a wraz z opiekunami p. Elżbietą Kotlarską i p. Katarzyną Lipińską odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Garwolinie. Podczas tego spotkania uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących samorozwoju i samokształcenia oraz zapoznali się ze sposobem funkcjonowania biblioteki. W trakcie zajęć młodzież zapoznała się z poradnikami dotyczącymi samodoskonalenia. Wszystkim uczestnikom spotkanie bardzo się podobało, a niektórzy nawet zdecydowali zapisać się do Biblioteki Pedagogicznej w Garwolinie, aby korzystać z jej bogatych zbiorów.


„Jak nie czytam, jak czytam!” – akcja czytelnicza

12 czerwca 2024r. o godzinie 12.00  Liceum na Długiej już po raz kolejny przystąpiło do akcji promującej czytelnictwo. W imprezie wzięła udział cała społeczność szkolna. Przy sprzyjającej  pogodzie na boisku szkolnym dyrekcja, nauczyciele i uczniowie czytali książki. Każdy to, na co miał ochotę. Wspólnie spędzony czas, w niecodziennych warunkach, z książką w ręce dał chwilę wytchnienia i oderwania od codzienności. I na pewno stał się motywacją do czytania! Mile spędzony czas zaowocował wypożyczeniem czytanych podczas akcji książek na wakacje.

„Jak nie czytam, jak czytam!” to najliczniejsza akcja czytelnicza, której organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, a organizatorami lokalnymi m.in. biblioteki szkolne.

Zajęcia i akcje, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zorganizowała biblioteka szkolna.


Strona używa plików Cookies.
Skip to content