Categories
Aktualności

Nasze liceum ze 100% zdawalnością egzaminu maturalnego!

Do egzaminu maturalnego w zakresie podstawowym  w naszej szkole w roku szkolnym 2020/2021 przystąpiło 199 absolwentów. Wszyscy uczniowie egzamin zdali.

Tak jak w latach ubiegłych maturzyści musieli obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Nie było obowiązkowych egzaminów ustnych oraz obowiązku przystąpienia do egzaminu z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, czyli z przedmiotu do wyboru. Chętni mogli przystąpić maksymalnie do egzaminów z sześciu takich przedmiotów.

W związku z epidemią COVID-19 i koniecznością prowadzenia edukacji zdalnej na egzaminie maturalnym obowiązywały wymagania egzaminacyjne.

Tegoroczni maturzyści oprócz języka polskiego i matematyki wybierali wszystkie z nauczanych w szkole języków obcych: język angielski, język rosyjski, język francuski, język niemiecki oraz język hiszpański.

Z kolei na poziomie rozszerzonym dużą popularnością cieszyły się: język polski, język angielski, matematyka, chemia, biologia, geografia, historia, informatyka czy wiedza o społeczeństwie.

Duża grupa maturzystów uzyskała wysokie i bardzo wysokie wyniki zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Maturzystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych!


Strona używa plików Cookies.
Skip to content