Categories
Aktualności

O podróżach i podróżowaniu, czyli spotkanie z Tomaszem Sobanią

„Młodości, ty nad poziomy wylatuj!” To wezwanie Mickiewicza wziął sobie do serca Tomasz Sobania, którego wystąpienia miały okazję wysłuchać klasy IA i IB w dniu 24 listopada w CSiK w Garwolinie.

Ten młody dwudziestotrzyletni człowiek jest autorem trzech książek, z których pierwszą napisał, mając zaledwie napisał 17 lat!

Poza książkami pasjonuje się bieganiem. Dwa lata temu przebiegł do Santiago de Compostela 300 km w ciągu 7 dni. Rok temu pokonał 1500 km z Częstochowy do Rzymu. I za każdym razem łączył swój projekt z pomocą potrzebującym. Odważył się też aplikować do konkursu na Rejs Niepodległości, który wygrał i razem z kilkuset innymi młodymi ludźmi przepłynął Ocean Atlantycki.

Opowiadał o tym wszystkim barwnie, ale bez cienia pychy. Podkreślał, że pochodzi z malutkiego miasteczka pod Gliwicami i wszystko osiągnął tytaniczną pracą i konsekwencją. Zachęcał słuchających go młodych ludzi, żeby im „się chciało chcieć”, żeby nie zrażali się niepowodzeniami i podążali za głosem serca. Bo niezależnie od efektów sama droga do spełniania marzeń daje wielką radość i satysfakcję.

Wszyscy obecni na sali słuchali w skupieniu, a później z niekłamanym entuzjazmem komentowali spotkanie, będąc pod ogromnym wrażeniem pasji życia i pozytywnej energii emanującej z Tomasza Sobani.

Oby spotkanie z nim było dla młodych ludzi źródłem inspiracji!

Strona używa plików Cookies.
Skip to content