Categories
Aktualności wycieczki

O sporcie i ekonomii, czyli wycieczka klasy 2f

O sporcie i ekonomii, czyli wycieczka klasy 2f

Medale olimpijskie, historia sportu, paraolimpiada, sztabka złota, banknot z własnym nazwiskiem… – takimi hasłami można scharakteryzować wycieczkę edukacyjną uczniów klasy 2f. Był 13 stycznia 2022, Warszawa…

Pierwszym punktem programu było Muzeum Sportu i Turystyki. Piękny nowoczesny budynek mieści wiele eksponatów ze świata sportu, w tym oryginalne medale olimpijskie.  Przewodnik z pasją opowiadał o historii sportu, dyscyplinach sportowych, największych olimpijskich osiągnięciach Polaków. Dowiedzieliśmy się wiele o wybitnych osobach z okresu międzywojennego, byli to doskonali sportowcy, a także odważni patrioci. Poznaliśmy bliżej także ideę i eksponaty związane z paraolimpiadą, czyli zawodami dla osób z niepełnosprawnością.

Drugim ważnym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Pieniądza im. Sławomira Skrzypka w Narodowym Banku Polskim. Po szczegółowej kontroli przeprowadzonej przez straż  bankową zostaliśmy wprowadzeni do budynku. Pod czułym okiem kamer i panów strażników mogliśmy spróbować podnieść ważącą 12.44 kg sztabkę złota. Była, cóż…drogocenna, warta około 3 milionów złotych. Pani animatorka opowiadała nam ciekawie o historii pieniądza, powstaniu bankowości centralnej, nowoczesnych systemach płatniczych.  Centrum Pieniądza pełne jest ekspozycji interaktywnych, najbardziej podobała nam się możliwość sprawdzenia, czy nasze banknoty nie są falsyfikatami i wydrukowania „banknotu” z naszym imieniem i nazwiskiem.

Wycieczkę zorganizowały panie Zofia Lenicka i Małgorzata Jacak-Pokraka.


Strona używa plików Cookies.
Skip to content