Categories
Aktualności wycieczki

O zamku i miłości, czyli wycieczka 2a i 2b

Dnia 6 kwietnia 2022r. uczniowie klas 2a i 2b wraz z wychowawczyniami p. Agnieszką Żak i p. Renatą Wroną oraz z p. Katarzyną Lipińską wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzenie Zamku Królewskiego, gdzie licealiści poszerzali swoją wiedzę na temat historii Polski oraz podziwiali bogatą architekturę tego miejsca.  Po wyjściu z Sal Zamkowych uczestnicy wycieczki udali się do Teatru Buffo, gdzie obejrzeli spektakl pt. ,,Romeo i Julia – musical 3D”. To historia miłości dwojga ludzi, ale historia niezwykła. Znaną wszystkim opowieść o wielkiej miłości i tragicznej śmierci ukazano w nowoczesnej odsłonie, na tle niezwykle ważnego problemu, jakim jest aktywność w cyberprzestrzeni i powiązanie z nią uzależnienia. Sceny z użyciem wody, efekty 3D oraz połączenie słowa, tańca i muzyki urozmaiciły widowisko. Po spektaklu pełnym wrażeń uczniowie udali się na obiad do pobliskiej restauracji.

Uczniowie z zachwytem wspominają pobyt w Warszawie i z utęsknieniem oczekują kolejnej wycieczki. Oto kilka komentarzy:

– Wycieczka była dla nas niesamowitym przeżyciem.

-Wizyta w Zamku okazała się żywą lekcją historii. Podziwiając zamkowe bogactwa, przecieraliśmy oczy ze zdumienia.

-Pobyt w teatrze przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Byliśmy oczarowani niesamowitą grą aktorów oraz niezwykłą scenografią.

-Siedzieliśmy w pierwszych rzędach, więc zostaliśmy ochlapani wodą, ale dzięki temu poczuliśmy się  uczestnikami tego spektaklu.  


Strona używa plików Cookies.
Skip to content