Categories
Aktualności

„Oto dziś dzień krwi i chwały”

Te słowa „Warszawianki” przypomniały nam o zbliżającej się 192 rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego, które zaczęło się wydarzeniami Nocy Listopadowej z 29 na 30 listopada 1830 roku.

W wigilię tego dnia, 28 listopada, prawie 2000  uczestników z całej Polski wzięło udział w konkursie wiedzy historycznej „Wokół Powstania Listopadowego 1830–1831”. Wśród nich znalazła się 41 osobowa reprezentacja uczniów naszej szkoły. Byli to uczniowie z klasy II a, II c, III a, III b i IV a, pod opieką dyrektor Joanny Ostrowskiej i nauczycielek historii Ewy Gałązki i Emilii Piętki. Poszczególne pytania przyniosły dużo emocji. W reprezentacji naszej szkoły najlepsze miejsce – 13 pozycję zajęła Natalia Nowicka z III b. Pozostali uczestnicy również zaprezentowali się dobrze.

Konkurs miał formę quizu internetowego. Prowadził go przedstawiciel Departamentu Szkolnictwa Wojskowego MON Krzysztof Szewczyk, autor 29 konkursowych pytań. Jego przebieg  można było śledzić na kanale You Tube WAT. Został zorganizowany przez Wojskową Akademię Techniczną wspólnie z Departamentem Szkolnictwa Wojskowego Ministerstwa Obrony Narodowej, Departamentem Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON i Wojskowym Ogólnokształcącym Liceum Informatycznym.

Przedsięwzięcie  zostało objęte honorowym patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Obrony Narodowej Pana Mariusza Błaszczaka.


Strona używa plików Cookies.
Skip to content