Pamiętamy…

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci. Chwiejna waluta. Nie ma dnia, by ktoś wieczności swej nie stracił.”

Wisława Szymborska

W ostatnich dniach października uczniowie z klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych pod opieką nauczycieli udawali się na cmentarz, by uczcić pamięć zmarłych nauczycieli, pracowników, uczniów z naszej szkoły. Odwiedzili również grób nieznanych obrońców ojczyzny. W ciszy i zadumie symbolicznie zapalali znicze, słuchali wspomnień i poznawali życiorysy zmarłych nauczycieli z Liceum na Długiej. Uczniom towarzyszyła pani dyrektor Joanna Ostrowska oraz nauczyciele: pani Zofia Lenicka, pani Agnieszka Michalik, pani Beata Rybicka, pan Wojciech Kwapisz i ksiądz Michał Buczyński. Akcję, podobnie jak w poprzednich latach, koordynowała pani Jadwiga Walenda.

Odwiedzanie grobów jest wyrazem naszej pamięci o członkach naszej społeczności. Jednocześnie wpisuje się w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”, której celemjest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.