Categories
Aktualności

Podsumowanie projektu „Nauka bez granic”

W dniu 17 listopada 2022 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Nauka bez granic” w ramach Ponadnarodowej Mobilności Uczniów Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój finansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny. W ramach mobilności uczniowie wraz z opiekunami wyjechali do Hiszpanii do urokliwego miasta Granady. Celem projektu było rozwijanie kompetencji kluczowych, w tym wzmocnienie kompetencji interkulturowych oraz w zakresie rozumienia i tworzenia informacji, wzmocnienie kompetencji językowych, postaw otwartości i tolerancji oraz promowanie włączenia społecznego uczniów z mniejszymi szansami edukacyjnymi.

W czasie uroczystości podsumowującej mobilność, uczniowie zaprezentowali efekty końcowe swojej pracy podczas realizacji projektu. Uczestnicy mobilności przygotowali słowniczek hiszpańsko-angielsko-polski zawierający najpopularniejsze zwroty do komunikowania się w codziennych sytuacjach oraz przewodnik po Granadzie w postaci książki, w której opisane zostały wszystkie atrakcje tego miasta. Kolejnym elementem prac było przygotowanie dekoracji, która składała się ze zdjęć wykonanych podczas zajęć merytorycznych oraz wycieczek fakultatywnych. Podczas uroczystości uczniowie opowiadali o swoim pobycie w Hiszpanii oraz o korzyściach, jakie niesie ze sobą udział w projektach międzynarodowych. Uroczystość uświetnili tancerze, którzy wykonali hiszpański taniec paso doble. Dzięki utalentowanym muzykom nie zabrakło również tradycyjnych dźwięków hiszpańskich zagranych na gitarze i saksofonie. Punktem kulminacyjnym było wręczenie certyfikatów wszystkim uczestnikom mobilności. Uroczystego wręczenia dokonała dyrektor szkoły Pani Joanna Ostrowska oraz dyrektor Wydziału Oświaty w Garwolinie Pani Justyna Maszkiewicz.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni do degustacji tradycyjnych dań hiszpańskich przygotowanych przez uczestników mobilności. Delektując się hiszpańskimi przysmakami, uczniowie wspominali spędzony czas w gorącym klimacie oraz nabrali apetytu na kolejny wyjazd.


Strona używa plików Cookies.
Skip to content