Prezent z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Warszawa, Tomaszów Lubelski, Wartkowice, Włocławek, Horyniec-Zdrój, Jarczów, Wiżajny, Kraków, Nowa Wieś, Kutno, Garwolin… – co łączy te miejscowości rozsiane po całej mapie Polski? W każdej z nich – oraz wielu innych – znajdują się szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, którym patronuje Józef Piłsudski. Jedną z niech jest nasza szkoła – I Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości od Ministra Obrony Narodowej otrzymaliśmy flagę narodową oraz maseczki z wizerunkiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Do przesyłki dołączony został list adresowany do nauczycieli i uczniów. „Serdecznie dziękuję nauczycielom, wychowawcom i pedagogom ze szkół imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego […] za kształtowanie patriotycznych postaw, przekazywanie pamięci o naszych bohaterskich przodkach i tradycji polskiego oręża.” – te słowa skierował do naszej społeczności Pan Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Uczniom życzył „pasji do odkrywania historii Polski”, wyrażając nadzieję, że są wśród nich przyszli żołnierze.