Program prewencyjny „Bezpieczne zakupy w sieci”

Zakupy przez Internet są coraz bardziej popularne. Są wygodne, bo nie wychodząc z domu można zamówić dowolny produkt. Dają również możliwość wyboru najatrakcyjniejszej spośród ofert licznych sklepów czy portali aukcyjnych. Kupując w sieci musimy jednak pamiętać, że Internetu nie omijają oszuści. Dlatego policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Garwolinie we współpracy z Allegro zorganizowali cykl spotkań dla uczniów, których tematem było bezpieczeństwo w sieci. Program prewencyjny pt. „Bezpieczne zakupy w sieci” został objęty patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji.

W jednym z takich spotkań, którego gościem był przedstawiciel Allegro Mateusz Górka, wzięli udział uczniowie naszego liceum. Podczas warsztatów, które odbyły się 3 marca 2020, młodzież dowiedziała się, na co zwrócić uwagę podczas zakupów „w sieci”, jak unikać nieuczciwych sprzedawców i nie dać się oszukać.