Projekt eTwinning

Uczniowie klasy 1f przystąpili do projektu eTwinning „1.5 Degree Together Possible”, który będzie realizowany od stycznia do czerwca 2023 roku. W przedsięwzięciu uczestniczą szkoły z Turcji, Litwy, Macedonii, Chorwacji i Polski. Celem projektu jest zwrócenie uwagi na zmiany klimatyczne zachodzące w środowisku oraz jak zapobiegać negatywnym skutkom działalności człowieka.

Uczniowie będą mieli okazję poznać nowe aplikacje do tworzenia stron, gier i awatarów, jak również rozwijać swoją wiedzę w zakresie ochrony środowiska oraz rozwijać umiejętności komunikacyjne w języku angielskim. Zaplanowano cykliczne spotkania online w celu omówienia wspólnych zadań, jak i ewaluacji ich. Mamy nadzieję, że udział w projekcie będzie wspaniałą przygodą, a także możliwością nawiązania nowych kontaktów oraz rozwijania i poszerzania swoich horyzontów. Koordynatorem działań w naszym liceum jest Pani Joanna Kuźnia – nauczycielka języka angielskiego.