Ranking Liceów i Techników 2023

Srebrna Tarcza I Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023po raz szósty zdobyło Srebrną Tarczę.

Już po raz dwudziesty piąty został przygotowany ranking Liceów i Techników Perspektywy 2023. Ranking uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2022 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej. Zestawienie prezentuje szkoły, których uczniowie osiągają sukcesy w olimpiadach krajowych oraz międzynarodowych. Znajdują się w nim również placówki, w których młodzież zdaje maturę
(z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych) z najwyższymi wynikami.

Wskaźnik uwzględnia wyniki egzaminów pisemnych ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych oraz ze wszystkich przedmiotów dodatkowych. Wagi kryteriów maturalnych dla liceów ogólnokształcących przez analogię do rankingu głównego wynosiły odpowiednio: przedmioty obowiązkowe 30%, przedmioty dodatkowe 45%.

Gratulujemy naszym absolwentom i ich nauczycielom, którzy zapracowali na wyróżnienie szkoły!