Categories
Aktualności

Realizacja projektu MEiN „Poznaj Polskę”

Szkoły w całej Polsce realizują program „Poznaj Polskę”, którego celem jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego i umożliwienie młodym ludziom poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

7 grudnia 2022 odbyła się kolejna wycieczka w ramach realizacji w naszym liceum programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Tym razem uczniowie z klas 1e1 i 1e2 pojechali na wycieczkę do Sulejówka i Warszawy.

Licealiści  pod opieką pani Agnieszki Krupy, pani Karoliny Wesołowskiej, pana Marcina Gałązki oraz księdza Michała Celeja zwiedzili Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych nt. „Trudne wybory Józefa Piłsudskiego” oraz „Historia, pamięć, dziedzictwo”. Pracując w grupach uczniowie zastanawiali się nad wydźwiękiem historycznych narracji – czy ukazują Piłsudskiego, patrona naszej szkoły, w pozytywnym, negatywnym czy neutralnym kształcie. W Centrum Nauki Kopernik licealiści przeprowadzali eksperymenty na wystawach stałych obiektu oraz wykonywali prace fotograficzne na temat wykorzystania matematyki w przedmiotach przyrodniczych. Ostatnim punktem programu były zajęcia wychowania fizycznego – w parku trampolin pod okiem trenera uczniowie aktywnie spędzili czas.


Strona używa plików Cookies.
Skip to content