Rok według roślin

Klubu Młodego Ekologa kończąc realizację projektu „Rok według roślin” zorganizował wystawę roślin kwitnących na przełomie wiosny i lata. W ciągu całego roku szkolnego poznawaliśmy czas wg roślin – pokazywaliśmy za pomocą prezentacji zwiastuny i symbole różnych pór roku oraz rośliny towarzyszące świętom i poszczególnym miesiącom.  Tym razem uczniowie zbierali rośliny na polach, łąkach i przy drogach. Jak się okazuje każda, nawet najmniejsza i niepozorna roślina, może stać się źródłem inspiracji i zaowocować ciekawymi skojarzeniami. Wystawa roślin cieszy oczy i poszerza wiedzę botaniczną nie tylko wśród miłośników przyrody. Uważnie oglądając wystawę możemy dowiedzieć się, od czego pochodzą nazwy miesięcy letnich. Uczniowie wraz z opiekunką panią Hanną Jaskułą przygotowali też słodką niespodziankę w postaci ciasteczek z kwiatami bzu czarnego.