SALON MATURZYSTÓW

Wrzesień  to czas, aby uczniowie klas czwartych poważnie zastanowili się nad swoją przyszłością. W wyborze ścieżki kształcenia nie można zdać się na przypadek. A ponieważ nie ma dobrego wyboru bez sprawdzenia wielu opcji, z pomocą  przychodzi Salon Maturzystów Perspektywy 2022.

Z oferty Warszawskiego Salonu zdecydowali się skorzystać uczniowie klasy 4a, 4d i 4f. Maturzyści pod opieką p. Emilii Piętki, p. Agnieszki Maczkowskiej oraz p. Katarzyny Lipińskiej udali się 8 września do Auli Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, która  przyjęła w swe progi tysiące uczniów ostatnich klas liceów i techników.  Swoją ofertę studiów przedstawiły maturzystom uczelnie stołeczne oraz z innych polskich miast akademickich, a także przedstawiciele uczelni zagranicznych. Była to wyjątkowa okazja do zapoznania się z zasadami rekrutacji, planowanymi kierunkami i warunkami studiowania.

Zmiany w maturze, do której w maju 2023 przystąpią absolwenci liceów, były głównym tematem spotkań podczas tegorocznego Salonu Maturzystów Perspektywy 2022. Eksperci okręgowych komisji egzaminacyjnych omawiali jej zasady ogólne oraz te, które dotyczą przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych.

Wierzymy, że inspirujące spotkania i warsztaty, w których uczestniczyli Maturzyści pomogły znaleźć wiele istotnych dla nich informacji ułatwiających im podjęcie kluczowych dla ich przyszłości decyzji.