Smoleńsk – tragiczne kwietniowe rocznice…

„Świadomość własnej przeszłości pomaga nam  włączyć się w długi szereg pokoleń,

by przekazać następnym wspólne dobro – Ojczyznę.”

św. Jan Paweł II

10 kwietnia, mija 12 lat od największej w dziejach powojennej Polski tragedii – katastrofy smoleńskiej. Delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim leciała samolotem Tu-154 na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, by oddać hołd ofiarom zbrodni. Samolot z 96 osobami na pokładzie rozbił się na lotnisku pod Smoleńskiem. Wszyscy zginęli.

13 kwietnia to Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, która stanowiła jedną z największych katastrof w dziejach Polski. W tym roku to już 82. rocznica tej tragedii.

Społeczność szkolna włączyła się w odbywające się w całym kraju uroczyste obchody smoleńskich rocznic.  Z tej okazji Szkolne Koło Historyczne pod opieką pani E. Piętki i we współpracy z panią Ewą Gałązką przygotowało wystawę pt. „Polskie serce pękło…”, która upamiętnia oraz utrwala fakty i okoliczności związane z 10 kwietnia 2010 r. i 13 kwietnia 1940.

Cześć Ich Pamięci!