SPOTKANIA Z MUZYKĄ

CYKL KONCERTÓW EDUKACYJNYCH  FILHARMONII  NARODOWEJ  W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

Nasze liceum kontynuuje wieloletnią współpracę z Filharmonią Narodową, organizując spotkania muzyczne.  W tym roku szkolnym w koncertach Filharmonii Narodowej uczestniczą uczniowie klas pierwszych. „Spotkania z Muzyką” pozwalają im obcować z muzyką różnych okresów historycznych. Koncerty odbywają się raz w miesiącu i trwają 45 minut. Udział w nich biorą artyści (wokaliści i instrumentaliści) współpracujący z Filharmonią Narodową.

Gospodarzem spotkań jest pan Sebastian Boguszewski. Przybliża młodym słuchaczom świat muzyki klasycznej, okoliczności powstania dzieł i technikę muzyczną. Często opowiada ciekawe anegdoty związane z prezentowanymi utworami. Pan S. Boguszewski zapoznaje też młodzież z zasadami savoir vivre’u, obowiązującymi na koncertach muzyki poważnej. Uczy ich, jak przez właściwe zachowanie, okazywać szacunek wykonawcom prezentowanych utworów. Podczas koncertów młodzi słuchacze mogą doświadczać emocji, jakie rodzą się w kontakcie z żywą sztuką. Uczniowie w skupieniu wysłuchują koncertów i nagradzają artystów  brawami.

Tematy koncertów w sezonie 2022/2023

Wrzesień : W świecie opery i operetki

Październik : Na styku średniowiecza i renesansu

Listopad : Fantastyczny świat bajek