Bal Studniówkowy 2020

By tradycji stało się zadość, w sobotę 15 lutego 2020 roku w sali bankietowej „Moderno” w Górznie uczniowie klas maturalnych przeżywali swoją Studniówkę.

Uroczystość rozpoczęli przedstawiciele klas trzecich, Dominika Dziubak i Michał Lasocki, którzy przywitali zebranych gości, w tym: panią dyrektor Joannę Ostrowską, panią wicedyrektor Mariolę Kostyrę-Talarek, posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka, starostę Mirosława Walickiego, wicestarostę Iwonę Kurowską, przewodniczącą Rady Rodziców Szkoły Joannę Możdżonek-Sabak, wiceprzewodniczącego Rady Rodziców Grzegorza Rosłańca oraz wychowawców klas trzecich, nauczycieli, rodziców i samych uczniów z osobami towarzyszącymi. Uczniowie podziękowali zarówno dyrekcji, jak i nauczycielom oraz rodzicom za okazane im serce, wyrozumiałość, troskę i życzliwość.

Pani dyrektor Joanna Ostrowska swoje wystąpienie rozpoczęła od słów: Jan Kochanowski pisał: „Zawżdy tak to bywało, gdy 100 dni nauk zostało, wielce godni żakowie, biesiadowali na zdrowie”. I my dzisiaj spotykamy się na tradycyjnej studniówce. To wieczór piękny, podniosły, pełen magii i wzruszeń. W dalszej części swojego przemówienia pani dyrektor Joanna Ostrowska życzyła uczniom dobrej zabawy oraz dojrzałych decyzji i możliwości rozwijania swoich pasji w dorosłym życiu.

Następnie głos zabrali i również złożyli życzenia uczniom: poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, starosta garwoliński Mirosław Walicki, wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska, przedstawiciele rodziców z komitetu organizacyjnego studniówki oraz przewodnicząca samorządu uczniowskiego Julia Murdza.

Po tradycyjnych, wypowiedzianych przez panią dyrektor Joannę Ostrowską słowach: „Poloneza czas zacząć!” uczniowie w czterech grupach zatańczyli poloneza, którego układ przygotowały pani Jadwiga Walenda i pani Agnieszka Michalik. Następnie zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie zatańczyli walca profesorskiego.
Studniówkowa zabawa z zespołem Rytm trwała do białego rana.

Tekst: Edyta Pasik