Sukces w konkursie historycznym

26 stycznia 2023 w Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie odbył się międzyszkolny powiatowy Konkurs Wiedzy Historycznej „Na bój, Polacy, na święty bój!”. Tematem przewodnim było powstanie styczniowe ze względu na przypadającą w tym roku 160. rocznicę jego wybuchu. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Garwolińskiego, Mirosław Walicki.
W zmaganiach wzięły udział szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe z powiatu garwolińskiego. Liceum na Długiej reprezentowali: Julita Piskorz (klasa 3a), Natalia Nowicka (klasa 3b) oraz Jan Garwoliński (klasa 3a), który wykazał się imponującą wiedzą i zajął I miejsce. Julita i Natalia uplasowały się natomiast na miejscu 5. Opiekunami uczniów były nauczycielki historii – pani Ewa Gałązka i pani Emilia Piętka.
Uczestnicy nie kryli satysfakcji z udziału w konkursie, a obserwujący podziwu dla ich umiejętności i wiedzy na temat powstania styczniowego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!