Sukcesy licealistów

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „Dziedzictwo Żołnierzy Wyklętych, ich wpływ na współczesne pokolenie i postawy młodzieży”, zorganizowanego przez Konfederację Orderu Świętego Stanisława w 75. rocznicę śmierci Danuty Siedzikówny „Inki”. Wysokie miejsca lub wyróżnienia zdobyło sześcioro uczniów naszej szkoły. Prace, pod opieką pani Ewy Pawełek, zostały przygotowane i wysłane jeszcze przed wakacjami, natomiast wyniki i nagrody rzeczowe i pamiątkowe medale dotarły do szkoły w nowym roku szkolnym.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: prac plastycznych i prac literackich. Miał na celu przybliżyć uczestnikom postacie i losy Żołnierzy Wyklętych oraz ich rolę w walce o wolną i niepodległą Polskę. Organizatorzy zwrócili szczególną uwagę na wpływ tematyki konkursowej na postawy współczesnej młodzieży.

Patronat honorowy nad konkursem objęli:

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku,

Jan Józef Kasprzyk – Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych

Jarosław Sellin – Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Karol Nawrocki – dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

J.E. Jacek Jezierski – Biskup Elbląski

Stefan Kukowski – Wielki Mistrz Konfederacji Orderu Świętego Stanisława

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu „Dziedzictwo Żołnierzy Wyklętych, ich wpływ na współczesne pokolenie i postawy młodzieży”:

Konkurs prac plastycznych

I miejsce – Zuzanna Konik, klasa 3eG