Światowy Dzień Wody z Polską Akcja Humanitarną

Uczniowie liceum na Długiej pod opieką nauczycielki geografii pani Renaty Wrony włączyli się w obchodzony na całym świecie Światowy Dzień Wody z Polską Akcja Humanitarną. Akcja, zainicjowana przez ONZ, odbyła się pod hasłem: „Zróbmy szum wokół wody”. Celem akcji było zainteresowanie jak największej liczby osób w tematem dostępu do wody jako globalnego wyzwania.

Święto, przypadające 22 marca, zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jakie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody święta przyczyniają się do pogłębianie szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego, często bywa marnotrawiona. W ramach akcji uczniowie oprócz zajęć online, dbając o zdrowie i kontakt  z naturą wykonali zdjęcia ze swojego środowiska naturalnego z wodą w tle. Pamiętajmy: oszczędzanie wody to za mało.