#SzkołaPamięta 2021

Prawie 11 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju włączyło się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Uczniowie i nauczyciele odwiedzali lokalne miejsca pamięci, porządkowali opuszczone mogiły, poznawali historię swojego regionu, przygotowywali wystawy i gazetki ścienne, uczestniczyli w spotkaniach z popularyzatorami historii.

Nasze liceum po raz kolejny aktywnie włączyło się w akcję „Szkoła pamięta”, będącą kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy MEN, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W ostatnich dniach października delegacje uczniów pod opieką pani Jadwigi Walendy i pani Agnieszki Michalik oraz indywidualnie udawali się na cmentarze, by uczcić pamięć zmarłych nauczycieli, pracowników, uczniów z naszej szkoły. W ciszy i zadumie uczniowie symbolicznie zapalali znicze, słuchali wspomnień i poznawali życiorysy zmarłych nauczycieli z Liceum na Długiej.