Categories
Aktualności

Turniej Gier „Lehrer, lass uns spielen”

Gra planszowa „Die Spitze des Eisbergs” zaprojektowana i wykonana przez Oliwię Chojecką z klasy 2e zdobyła III miejsce  i wyróżnienie Wydawnictwa PWN w konkursie na językową grę planszową.

31 marca w ZSP nr 2 w Garwolinie odbył się Turniej Gier, podczas którego nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na językową grę planszową „Lehrer, lass uns spielen”, zorganizowanego przez oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (PSNJN) w Garwolinie. W wydarzeniu wzięli udział autorzy gier, ich nauczyciele oraz gość specjalny – przedstawiciel wydawnictwa PWN, który dodatkowo postanowił wyróżnić i nagrodzić 5 gier. Wszystkich serdecznie powitała dyrektor ZSP nr 2 w Garwolinie, pani Ewa Flaga, która wraz z panią Sylwią Kniaź, prezes garwolińskiego oddziału PSNJN, gratulowała zwycięzcom, wręczając okolicznościowe dyplomy i nagrody. Dla uczestników turnieju zostały przygotowane okolicznościowe gadżety w podziękowaniu za zaangażowanie i wspólną zabawę.

Przez dwie godziny 55 uczestników turnieju testowało zgłoszone do konkursu gry, dobierając się losowo w grupy, grając i wspólne wypełniając karty oceny gier. W ocenie uwzględniano następujące kryteria: estetyka, pomysłowość, atrakcyjność oraz efekt edukacyjny gier. Była to okazja do nawiązania nowych znajomości i sprawdzenia oraz pogłębienia swojej znajomości języka. Ta nietypowa lekcja miała też na celu nauczyć młodzież współpracy, współdecydowania i obiektywizmu w ocenie pracy innych. To oni, wspólnie testując i oceniając, wybrali najlepsze gry, a wybór nie był łatwy. Autorzy wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością, zarówno w formie, jak i w nazwach.

Wśród 50 gier, zgłoszonych przez szkoły podstawowe i średnie z powiatu garwolińskiego, wyróżniono i nagrodzono 8 gier: 5 z garwolińskich podstawówek oraz 3 ze szkół ponadpodstawowych.

Nasza szkoła zgłosiła do konkursu dwie gry przygotowane przez licealistki pod opieką pani Marty Łukasik, nauczycielki języka niemieckiego: „Die Spitze des Eisbergs” (autorka: Oliwia Chojecka z  klasy 2e) oraz  „Das Obstspiel” (autorki: Aleksandra Lukowska i Oliwia Zając z klasy 3c).

Uznanie w oczach uczestników turnieju zdobyła gra „Die Spitze des Eisbergs”, przygotowana przez Oliwię Chojecką. Została doceniona zarówno przez przedstawiciela wydawnictwa szkolnego, jak również przez uczestników turnieju, zajmując III miejsce w konkursie. Gra Oliwii została więc najwyżej nagrodzona wśród prac uczniów szkół średnich.

Aleksandra Lukowska i Oliwia Zając z klasy 3c po raz drugi w tym roku szkolnym zaangażowały się w projekt PSNJN. Warto przypomnieć ich sukces w konkursie na kalendarz adwentowy „Adventskalender”, w którym 10 grudnia 2022 r. zajęły I miejsce.

Dziękujemy serdecznie za propagowanie nauki języka niemieckiego w naszej szkole!


Strona używa plików Cookies.
Skip to content